Repertoár

cover
a slovo se stalo
Pozvanka_vysek
ikona
svetakrasy2

SVOBODA A UMĚNÍ A DEVÍTKY

Devítka na konci letopočtu nabádá i k dalším podnětným vzpomínkám než jen na listopad '89. Imbus na svém nabízí čtyři takové vzpomínky.

A SLOVO SE STALO...

Slova - jedinečný lidský vynález a nepostradatelný dar. Čím vším nám může slovo být, kolika jazyky k nám může promlouvat a jakými způsoby ho můžeme v našem životě číst? V programu sestaveném z písní starých i nových, tuzemských i cizokrajných si hrajeme se slovy i s jejich odvěkým společníkem - hudbou.

O světakrásách:

Všem zlým zprávám a důvodům k zoufání navzdory zpíváme o jedinečnosti a kráse světa! V cyklu koncertů nesoucích souhrnný název "O světakrásách" si chceme prostřednictvím sborové hudby připomínat roztodivné důvody k radosti ze života, které nám svět nabízí. 

To světlo ve tmě svítí

Pustá zima vládla,
sténal vítr, mráz,
zem i vodu v kámen
změnil tento čas...

Když se zem otvírá

Je pár časů během roku, kdy se náš vezdejší život zvláštním způsobem potkává a prolíná se světy za hranicemi nám známého. Takovým časům je věnován program Když se zem otvírá.
 
Poprvé se zem pootevřela 1. listopadu v 19:30 v kostele sv. Václava na Zderaze.
Kdo přišel, mohl se rozloučit s létem a přivítat nadcházející zimní období.
Kdo přišel, mohl s námi hlouběji prožít ten zvláštní čas v roce, kdy máme my živí odnepaměti blíž k našim drahým na druhém břehu.
Kdo přišel, uhlídal i bytosti ze světa za hranicemi lidské říše - jak se sluší na předvečer svátku Všech svatých.
Kdo nepřišel, může přijít příště: Zem se zase jinak a jinému otevře i zjara... A krom Imbusu u toho bude i Lucky Voice Band. Už teď se těšíme.