O sboru

Pěvecký sbor Imbus byl…

 

…založen v roce 2003 mladými nadšenci z řad členů dětského pěveckého sboru Klíček, kteří už ovšem pro řady dětského sboru nebyli mladí dostatečně. Vznikl tak komorní smíšený sbor, který se svým názvem k návaznosti na Klíček rád hlásí. V průběhu let poté Imbus poskytl azyl zpěvákům několika dalších komorních uskupení, takže se z Imbusu stal sbor nejen smíšený, ale i smíchaný. Mezi důležité přísady patří zpěváci sborů SmiRol, OktOpus a Kratochvíle.

 

Pěvecký sbor Imbus je…

 

…těleso repertoárově nevyhraněné, ale nikoli bezpáteřní. Páteř jeho činnosti tvoří dramaturgicky ucelené programy, které jednotící myšlenkou propojují skladby záměrně různorodého původu i žánru. Vedle toho se Imbus věnuje i akcím benefičním a čas od času i kláním soutěžním.

 

Pěvecký sbor Imbus bude…

 

…velmi poctěn, setkáte-li se s ním kromě virtuálního prostoru těchto stránek i na některém z jeho vystoupení a podělíte-li se s ním o radost z živé sborové hudby a společně prožitého zpěvu. Imbus totiž moc dobře ví, že této radosti není nikdy dost a že on sám právě jí vděčí za to, že byl, je a snad i ještě nějaký čas bude.

DSCF0082-3